Angelo Pipe-værktøj

På lager
SKU
330070
79,00 DKK
79.00

Angelo Pipe Tool (3-i-1)
Dette kompakte værktøj fra Angelo er designet til piberøgere og kombinerer tre funktioner i ét: tamper (til at pakke tobakken), skraber/«scraper» (til at fjerne filter og bundrester) og pick (til at løsne tobaksrester). 
Specifikationer & karakteristika:

  • Materiale: Helmetal konstruktion (nickel-fri) med satin eller krom finish. 

  • Størrelse & vægt: Ca. 85 mm lang, 13 mm bred, 9 mm tykkelse; vægt ca. 50 g. Funktioner:

    • Tamper – trykker tobaksblandingen sammen i pibeskålen.

    • Skraber – renser pibeskålet for aske og bundrester.

    • Pick – hjælper med at løsne hårdt pakket tobak og rengøre mundstykket.
      Hvorfor vælge netop dette værktøj?

  • Et kvalitetsvalg for den seriøse piberøgning – god konstruktion og samling af de tre mest benyttede funktioner.

  • Enkelt og stilrent format – passer godt i piberøgningens tilbehørskit.

  • Funktionelt og prisvenligt valg som gave eller ekstra værktøj.
    Brugs- og vedligeholdelsestips:

  • Efter rygning, brug tamper delen til at pakke tobakken let, skraber delen til at fjerne bundrester og pick-delen til mundstykket hvis nødvendigt.

  • Rens værktøjet med en blød klud og tør det godt, især efter kontakt med fugt eller tobaksrester for at undgå korrosion.

  • Opbevar værktøjet tørt og væk fra ekstreme temperaturer eller direkte sollys for at bevare finishen.

SPAR 5%!
Tilmeld dig vores nyhedsbrev.
Modtag din rabatkode direkte i din indbakke.
Spar 5%!